Nasze tradycje

.
Starając się tworzyć dzieciom optymalne warunki do ich wszechstronnego rozwoju stawiamy na różnorodną działalność. Dając im możliwość samorealizacji w kierunkach, które je interesują. W naszym przedszkolnym życiu są też stałe elementy, które stały się nasza przedszkolną tradycją.

Każdy rok zaczynamy od Pasowania na przedszkolaka najmłodszych dzieci, oraz jesiennego przedstawienia najstarszych przedszkolaków.Wielokrotnie w ciągu roku dzieci maja okazję uczestniczyć w "spotkaniach z kulturą". Uczestniczą w przedstawieniach teatralnych oraz audycjach muzycznych.Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wspólnie zasiadamy do stołu. Dzieci pieką pierniczki, które między innymi sprzedają na kiermaszu. czasami taki kiermasz organizujemy również na Wielkanoc.Przy tej okazji organizujemy spotkania gwiazdkowe z rodzicami, wspólnie się bawimy, robimy ozdoby świąteczne, śpiewamy kolędy.Takie spotkania organizujemy również z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z rodzinami naszych dzieci organizujemy również wyjazdy integracyjneOrganizujemy warsztaty dla rodziców oraz "rozmowy rozwojowe", podczas których mamy możliwość wymiany informacji na temat rozwoju poznawczego i społeczno - emocjonalnego dzieci.Wspólnie organizujemy warsztaty dla dzieci. Rodzice dzielą się z nami swoją wiedzą,  zainteresowaniami i umiejętnościami.W styczniu obowiązkowo bawimy się na baliku karnawałowym, a w lutym obchodzimy Imieniny Jacusia i Agatki. Wiosnę witamy tańcem i śpiewem


 
Dbając o wszechstronne przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole uczestniczymy w imprezach organizowanych przez zaprzyjaźnione szkoły SP42 oraz SP25 w PoznaniuUczymy tez nasze dzieci tolerancji i akceptacji osób niepełnosprawnych. Wspólnie bawimy się z niepełnosprawnymi kolegami z SP4 w Swarzędzu.Rok kończymy wspaniałą zabawą sportową z okazji Dnia Dziecka oraz Uroczystością Pożegnania Przedszkola przez najstarsze dzieci, która poprzedzona jest nocowaniem w przedszkolu.I oczywiście nie zapominamy o Festynie Rodzinnym. Wspólna zabawa i biesiada rozpoczyna sie od występów dzieci i przedstawienia "Sceny Letniej Jacusia i Agatki" czyli inscenizacji przygotowanej przez rodziców. Warto na to czekać cały rok!
 
Przybliż
Zmień kontrast