2016-2017

Lato już minęło, a nam pozostaną w pamięci super zabawy w towarzystwie studentów biorących udział w międzynarodowym projekcie AIESEC. W tym roku gościliśmy przedstawicieli Chin i Hongkongu, Węgier, Turcji oraz Indii. Opowiedzieli nam o tradycjach i ciekawych miejscach w ich krajach. Poznaliśmy kilka słów w ich ojczystych językach, a my nauczyliśmy ich polskich zwrotów. Na pamiątkę zostawili na placu przed przedszkolem napisy w swoich językach. Teraz przez cały rok będziemy zastanawiać się, kto odwiedzi nas podczas następnych wakacji.

Najstarsze grupy uczestniczyły w imprezie sportowej zorganizowanej przez MDK nr 1. Dopisała pogoda i wspaniałe humory. Przyszedł też trochę smutniejszy dzień - Wiewiórki podczas rewelacyjnego występu uroczyście pożegnały się z beztroskim czasem przedszkolnych zabaw. Misiaki natomiast w swoich ulubionych żywiołowych tańcach reprezentowały przedszkole podczas festynu zorganizowanego przez Radę Osiedla-Wilda.

.

W piękne słoneczne popołudnie wszyscy spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym na XIV już Festynie Rodzinnym. Były występy dzieci i oczywiście jak co roku fantastyczne przedstawienie przygotowane przez rodziców. We wspaniałych nastrojach zajadaliśmy pyszności przygotowane przez nasze panie kucharki oraz rodziców. Zabawy dla dzieci poprowadzili aktorzy Teatru "Bum Cyk Cyk", a na zakończenie odbyło się losowanie głównych nagród w naszej loterii fantowej. Były to akcesoria rowerowe, hulajnogi, A Franek odjechał do domu swoim nowym rowerem.

   

Dzień Dziecka spędziliśmy na podsumowaniu naszych "podróży" po świecie. Tym razem bawiliśmy się w ulubione zabawy dzieci z Afryki, Indii, Ameryki oraz Hiszpanii

    

Najstarsze dzieci z grupy Wiewiórki po raz drugi nocowały w przedszkolu. Tym razem bawiły się w Afryce. Dzieci zamieniły się w dzikie, afrykańskie zwierzęta lub dzielnych podróżników odkrywających Czarny Ląd. Zanim dzielne przedszkolaki udały się na zasłużony odpoczynek, najpierw wzięły udział w bezkrwawych łowach z aparatem fotograficznym, spróbowały swoich sił w zabawach sprawnościowych, a gdy zapadła noc zwiedziły ogród przedszkolny.Maj szybko minął i nadszedł czas naszej corocznej wspólnej wycieczki autokarowej. Pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Witoldzinie. Z bliska poznaliśmy różne zwierzęta i mogliśmy je nakarmić. Czas szybko minął na zwiedzaniu gospodarstwa, przejażdżce po okolicy i zabawach na polanie na skraju lasu.Kwiecień zakończyliśmy spotkaniem z Ameryką Północną. Zaczęliśmy od hod-dogów na śniadanie, a skończyliśmy tańcami z Michaelem JacksonemW kwietniu Wiewiórki spotkały się z kolegami ze szkoły nr 42 w Poznaniu, wzięły udział w zawodach sportowych. Gratulujemy im zajęcia II miejsca!
W ramach realizacji projektu "Sport" spotkały się z trenerem akrobatyki sportowej oraz wybrały się do sklepu sportowego. W ramach szukania odpowiedzi na pytania poznają mniej znane dyscypliny sportu, np. golf. Przyszli mistrzowie olimpijscy prezentują też swoje umiejętności - ćwiczą pompki i kręcą hula hopem. A także rozwijają tężyznę fizyczną dzięki jodze


       REKRUTACJA 2017


kryteria_punkty_dokumenty.docx
potwierdzenie_woli_zapisu_dziecka_2017.pdf
oswiadczenie_nr_1_wielodzietnosc_MEN.pdf
oswiadczenie_nr_2 samotny_rodzic_MEN.pdf
oswiadczenie_nr_3_zatrudnienie.pdf
oswiadczenie_nr_4_rodzenstwo.pdf
oswiadczenie_nr_5_PIT.pdf
oswiadczenie_nr_6_kurator_sądowy.pdf
przedszkole_wniosek.pdf
przedszkole_zalacznik_kryteria.pdf
terminy.docx


27 kwietnia będziemy bawić się w rytmie muzyki contry, ponieważ powędrujemy do Ameryki Północnej.Zajączki postanowiły zakończyć Projekt "Pieniądze". Z tej okazji zaprosiły dzieci z grup Wiewiórek do wspólnego świętowania. Podczas spotkania z Wiewiórkami Zajączki pokazały im swoją książkę, w której zamieściły zdjęcia i opisy tego co udało im się zrobić w projekcie a także przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek warsztaty podczas których starszacy mogli sami zaprojektować swoje własne pieniądze. Na koniec Wiewiórki podarowały Zajączkom przepiękne laurki a Zajączki obdarowały starszaków słodkim upominkiem.Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym "Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą" zorganizowanym przez firmę Bridgestone. Porozmawiały na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie spotkania otrzymały drobne upominki.W marcu Misiaki wzięły udział w imprezie sportowej pod hasłem „Sportowy Zajączek” zorganizowanym w hali „Arena” dla poznańskich przedszkolaków. Kilka dni później odwiedziły podopiecznych DOS na Wildzie. Wspólnie rozwiązywały zagadki i pokazały swoje ulubione zabawy. A na koniec upiekły ciasteczka i pojechały pociągiem pobawić się przy muzyce z niepełnosprawnymi podopiecznymi WTZ w Kobylnicy

 
  

Kolejny raz odbyliśmy "podróż po świecie". Tym razem odwiedziliśmy Włochy. Przedszkolacy budowali miniatury koloseum i wieży z Pizy, urządziły pokaz włoskiej mody, bawiły się przy włoskiej muzyce i wzięły udział w makaronowym konkursie. Na obiad panie kucharki przygotowały pyszne spaghettiKolejny Dzień Otwarty należał do Rosji. Dzieci poznały wiele ciekawych informacji na temat tego wielkiego kraju. Budowały Kreml, bawiły się przy rosyjskiej muzyce, uczyły pisać swoje imię cyrylicą. Jak zwykle były też zabawy sportowe.
Misiaki zafascynowane postacią Białej Damy pojechały razem z Motylami na wycieczkę do Kórnika, aby z bliska zobaczyć jej portret i zwiedzić zamek.

  


                              27 MARCA 2017r W GODZ. 16.30 - 17.30

                          DRZWI OTWARTE W NASZYM PRZEDSZKOLU
                                              Z A P R A S Z A M Y

Na koniec lutego odwiedzili nasze przedszkole żużlowcy, którzy na co dzień trenują w Poznańskim Klubie Żużlowym. Opowiedzieli o swojej pasji do tego ekstremalnego sportu.

  

Zima się kończy a przedszkolaki rozpoczęły nowe projekty. Misiaki postanowiły dowiedzieć się więcej o Poznaniu. Poznały historię powstania miasta i legendy z nim związane, bardzo zainteresowała ich postać Białej Damy z Kórnika oraz odbudowa miasta po wojnie. Zrobiły gzik,tytki, poszukały w internecie informacji na temat tego co ważnego dzieje się w Poznaniu i odwiedziły ciekawe miejsca.
A wraz z innymi przedszkolakami obejrzały przedstawienie teatru "Promyk" pt. "Legenda o poznańskich koziołkach".
 W styczniu dzień otwarty upłynął przy gorących rytmach południowoamerykańskiej muzyki. Odbyła się olimpiada sportowa prosto z Rio de Janeiro, namalować las deszczowy lub spróbować egzotycznych owoców. Dla odważnych była lekcja samby. Na zakończenie odpoczynek przy cudownym "El condor pasa".W czwartek 12 stycznia w naszym przedszkolu bawili się ulubieni bohaterowie z dziecięcych bajek. Podczas karnawałowego balu wszyscy wspaniale się bawili. Wybrano też króla i królową balu.

Dzieci z grupy Wiewiórki realizują projekt Pisanie. Odpowiedzi na pytanie Kto wymyślił litery? szukały w Muzeum Archeologicznym. Mali badacze poznali  historię powstawania pisma w starożytności. Ale najciekawsze były warsztaty - dzieci pisały na tabliczkach pokrytych woskiem, na tabliczkach glinianych, gęsim piórem. I nauczyły się pisać swoje imię za pomocą hieroglifów!

  

W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę przedszkolaki odwiedziły Muzeum Rogali Marcińskich, poznały ciekawostki ze Skandynawii, spotkały się z rodzicami przy choince i wspólnie zasiadły do świątecznego obiadu.Misiaki przez kilka tygodni realizowały projekt "Przedszkole". Sprawdziły ile dzieci jest w naszym przedszkolu, przeprowadziły ankietę na temat "Jak pracuje się w przedszkolu?". Wykonały makietę sali przedszkolnej i mnóstwo szkiców. Zwiedzając kilka przedszkoli porównały czym różnią się i w czym są podobne do naszego.

  
Na mikołajkowy podwieczorek Misiaki upiekły dla przedszkolaków pyszne pierniczki
                                            DZIEŃ SKANDYNAWSKI
8 grudnia kolejny Dzień Otwarty. Tym razem odwiedzimy kraj J. Ch. Andersena i klocków lego, sprawdzimy gdzie mieszka Św. Mikołaj, a gdzie A. Lingred pisała książki dla dzieci.

W czwartek 17 listopada odbyliśmy "podróż" do Hiszpanii. Dzieci obejrzały prezentację, podczas której poznały wiele ciekawostek na temat tego kraju. W sali Zajączków bawiły sie przy hiszpańskiej muzyce. Sala Motyli zamieniła się w pracownię Picassa. U Wiewiórek odbyła się "bitwa na pomidory". A u Misiaków powstawały pyszne tapas, którymi popołudniu przedszkolaki częstowały rodziców. Wspaniała zabawa zakończyła się obiadem, na który panie kucharki przygotowały hiszpańską paellę.W CZWARTEK 17 LISTOPADA DZIEŃ HISZPAŃSKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

              

Zajączki rozpoczęły projekt "Policja", stworzyły w sali kącik projektowy pt. "Biuro policyjne" w którym gromadziły przeróżne przedmioty związane z policją. Dzieci wybrały się także na wyprawę terenową po najbliższej okolicy, aby zobaczyć jak wygląda z bliska radiowóz policyjny, oraz komisariat.W październiku we wszystkich grupach zaczęły się poszukiwania tematów do nowych projektów. Misiaki buszując po temacie "Instrumenty muzyczne" wybrały się do muzeum. 25 października wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Księga dżungli" w kinie Apollo. Misiaki postanowiły też, że październikowy Dzień Solenizanta spędzą w halloweenowej atmosferze.Wrzesień upłynął na poznawaniu naszych sal w nowej aranżacji i opowieściach o wakacyjnych przygodach. A jesień powitaliśmy piknikiem. Jak zawsze dopisała pogoda i super atmosfera. Można było skosztować domowych wypieków i potraw przygotowanych specjalnie na te okazję przez przedszkolaków. Natomiast odpoczywając między sportowymi zmaganiami zakupić pyszne owocowe i warzywne przetwory.
 
 

                                     
                                          22 WRZEŚNIA 2016r GODZINA 16.30

                                                              PIKNIK JESIENNY
                                                                     ZAPRASZAMY
do wspólnych zabaw oraz skosztowania przysmaków przygotowanych przez dzieci i rodziców.
Podczas pikniku zorganizowany zostanie również kiermasz domowych przetworów. Będzie można zakupić zamknięty w słoiczku "smak letniego ogrody" lub "zapach jesiennego lasu".

Lipiec w naszym przedszkolu upłynął na wspaniałej wędrówce dookoła świata. Podczas wesołych zabaw z wolontariuszami, którzy odwiedzili nas w ramach projektu przygotowanego przez AIESEC, poznawaliśmy kulturę, tradycje i kuchnię Chin, Tajwanu, Korei Południowej, Pakistanu, Iranu, Brazylii, Gany, Portugalii i Węgier. Dzieci szybko nawiązały świetny kontakt z naszymi gośćmi. Chłopcy znaleźli partnerów do gry w piłkę nożną, a dziewczynki do plasów przy muzyce. Wspólnie wybraliśmy się na zwiedzanie Starówki. Nasi goście odwiedzili też Muzeum Rogali Marcińskich. A o innych naszych tradycjach i ciekawych miejscach w Polsce opowiedziała p.Anita w przygotowanej o naszym kraju prezentacji. Przygotowała również krótką prezentację na temat wspólnie spędzonego z naszymi gośćmi czasu. Niestety lipiec tak szybko minął i trzeba było się pożegnać... Już odliczamy dni do następnego lata. Ciekawe kto nas odwiedzi za rok.


  
   
Przybliż
Zmień kontrast