2013-2014
Kolejny rok wspólnych przygód się skończył. Pożegnaliśmy go wesołymi zabawami przygotowanymi przez dzieci z grupy Motyli.
A wakacje rozpoczęliśmy od poznania zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze.

Wiewiórki przygotowywały się do swojego ostatniego już przedstawienia z okazji uroczystości Zakończenia Przedszkola. Przedstawiły wszystkim przedszkolakom a także rodzicom własne plany na przyszłość.
 
Piątek 13-stego to dobry dzień na zabawę. Nasze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach otwartych. Drzwi we wszystkich salach zostały szeroko otwarte na przyjęcie dzieci, można było swobodnie między nimi przechodzić. Dzień ten plegał na dowolnym wyborze przez dzieci aktywności wykonywanej w czasie zajęć m.in. zajęcia konstrukcyjne, plastyczne, muzyczne, ruchowe.
   
Misiaki i Wiewiórki wzięły udział w zabawach sportowych pod hasłem "Od przedszkolaka do szczypiorniaka" zorganizowanych przez kobiecą sekcję piłki ręcznej AWF Poznań
 
W słoneczny majowy dzień wszystkie przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Grzybowa. Biorąc udział w różnorodnych konkursach i zabawach, poznały życie średniowiecznych wojowników.
     
Tego samego dnia Misiaki, po wspaniałej zabawie w piratów spędziły noc w przedszkolu.
 
Tydzień później, nocną zabawę urządziły sobie Wiewiórki. Musiały wykazać się odwagą i męstwem godnym prawdziwych Indian.
   
A w ostatnią sobotę maja Misiaki z rodzicami wspaniale bawiły się na pikniku w Osadzie Traperskiej

CZERWIEC

Już po raz dziewiąty bawiliśmy się na Rodzinnym Festynie, który rozpoczęliśmy od wspólnych występów dzieci i ich rodziców. Świętowaliśmy otwarcie wyremontowanego tarasu, rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny, współzawodniczyliśmy w konkurencjach sportowych i biesiadowaliśmy. A co najważniejsze mogliśmy wszyscy razem wesoło spędzić czas.
         

Zapraszamy do odwiedzania strony www.poznan.pl/YALE (strona jest opracowana w kilku wersjach językowych - w prawym górnym rogu trzeba kliknąć na flagę państwa, w języku którego chcielibyście odczytać tekst) - znajdziecie tam Państwo bieżące informacje o realizacji projektu YALE. Osobny materiał jest dostępny w naszym serwisie po kliknięciu w baner na dole strony.
W MAJU

Najstarsza grupa ruszyła z realizacja ostatniego projektu. Postanowili bliżej przyjżeć się szkole. To dla nich ważny temat - po wakacjach rozpoczną naukę w 1 klasie.
 

A Misiaczki wiedzą prawie wszystko o "Zębach". Tylko nie mają jeszcze uprawnień do plombowania i wyrywania.

 


W KWIETNIU
Zajączki przygotowały prezentację na zakończenie projektu "Instrumenty muzyczne", którą przedstawiły wszystkim przedszkolakom.


Wszystkie grupy przygotowały świąteczne ozdoby na wielkanocny kiermasz. Wiewiórki, między innymi, upiekły mazurki -prawdziwe dzieła sztuki - pięknie wyglądały, a jeszcze lepiej smakowały.
   
Kolejny raz przekonaliśmy się, że wielu z nas potrafi okazać serce i wesprzeć tych, którzy tego potrzebują - DZIĘKUJEMY


W marcu

Motyle rozpoczęły kolejny projekt "Zegar", a dzięki tacie Igora uczestniczyły w pierwszych warsztatach plastycznych pod hasłem "Spotkania z kreską"
 

5/6-latki uczestniczyły w imprezie sportowej zorganizowanej na terenie SP42 przy ul. RóżanejNasze Zajączki mają coraz większą wiedzę na temat instrumentów muzycznychA Wiewiórki dowiedziały się co znaczy kindersztuba, patriotyzm, konsumpcja i czym jest Unia Europejska oraz jakie znaczenie dla nauki miało odkrycie Mikołaja KopernikaSpotkalismy się z rodziną Ciekawskich oraz nauczyliśmy się grać na bębnachImieniny Jacusia i Agatki obchodziliśmy pod hasłem "Dzień Szalonej Głowy", a pierwszy dzień wiosny powitaliśmy muzycznie - Zosia i Monika zaśpiewały z akompaniamentem grupy muzycznej "Zajączki"W Lutym 2014
Zajączki zaczęły poszukiwania tematu kolejnego projektu. Ich wielka inspiracją jest muzyka. Grają na własnoręcznie wykonanych instrumentach, tańczą... Ciekawe co wymyślą dalej?
 

Wiewiórki bawiły się kolorem niebieskim, porozmawiały o pozytywnych emocjach i zorganizowały sobie walentynkowa zabawę.

   

Wybrały się też na Stary Rynek

 


W styczniu 2014

Wszystkie grupy uczestniczyły w warsztatach, na których wykonały pachnące mydełka.
Wiewiórki bawiły się na warsztatach muzyczno - teatralnych organizowanych przez instruktorów z MDK nr 1

      

Misiaki w ramach realizacji projektu "Teatr" odwiedziły Teatr Nowy
Ten miesiąc zakończyliśmy wspaniałą zabawą na baliku. Były konkursy, niespodzianki, a stroje dzieci były tak kolorowe i wesołe jak ich nastroje.

   


W grudniu 2013
Czekając na Święta Bożego Narodzenia:
Obejrzeliśmy "Opowieść o Bożym Narodzeniu" w wykonaniu Teatru Cieni "Latarenka"


Misiaki i Wiewiórki pojechały do fabryki bombek

Dzieci z wszystkich grup przygotowały ozdoby świąteczne i sprzedawały je na Kiermaszu


A każdy kto chciał, mógł pomóc Św. Mikołajowi spełnić marzenia dzieci i ich rodzin. Teraz już spełnione marzenia były zapisane na bombkach na naszej przedszkolnej choince.Tuż przed uroczystą wigilią śpiewaliśmy kolędy i swiąteczne piosenki. Rozstrzygnięty też został "Choinkowy" konkurs. Dzieci biorące w nim udział otrzymały dyplomy i nagrody

  


W listopadzie 2013
Posłuchaliśmy piosenek w wykonaniu artystki operowej
Spotkaliśmy się wszyscy na przedstawieniu bajki o "Czerwonym Kapturku" w wykonaniu najstarszej grupy

W październiku 2013
Brozi czarował nas swoimi sztuczkami

Posłuchaliśmy bajeczny opowieści afrykańskich o zwierzętach
Misiaki poznały tradycje obchodzenia święta Zmarłych w innych krajach, a Wiewiórki urządziły HallowenWe wrześniu 2013
Posłuchaliśmy pięknych baśni i legend polskich.Spotkaliśmy się z rodziną Ciekawskich i poznaliśmy na czym polega praca lutnika.Zajączki powoli przyzwyczajały się do przedszkolnego rytmu. Motyle, Misiaki i Wiewiórki rozpoczęły pierwsze w tym roku projekty - Koń, Owoce, Czekolada

Przybliż
Zmień kontrast